View Single Post
  #12631 (permalink)  
Vechi 23 oct 2012, 19:52:36
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna seara!Ca de obicei, intre doua ture de noapte, scriu scurt si la obiect, adormita pe jumatate si fara chef de work!Am avut o zi nici prea prea nici foarte foarte. Nu sunt multumita. Pentru azi, energi e pentru sport=zero!Am dormit putin in prima parte a zilei, 1 ora si ceva si apoi toata ziua am incercat sa mai rup un pic de odihna.....Sa zic ca am la activ 3 ore si ceva de somn.
Inca nu mi-am "curatit" alimentatia, inca am tentatii, inca am iesiri din peisaj. Dar incerc sa am rabdare si ambitie.
Azidimineata, cand am iesit de la serviciu am mers la carmangerie si am luat niste bucati bune de piept de vitel (desi am regretat apoi ca nu am luat ceafa de vitel ca parea si mai frageda si mai macra), maine sa vad cum il gatescSunt libera maine si poimaine si CLAR ies afara, ies la plimbare.Cu iubi, singura, nu stiu,dar ies!
Inca ceva:m-am hotarat sa renunt pt o perioada la pilule contraceptive. Mai am 4 de luat din blisterul asta si apoi iau pauza.Stiu in ce ma bag...Poate veni la timp, sau o pot lua de la capat cu intarzierile de 3-4 luni.Vedem. Oricum,cert e ca nu sunt inca la o greutate care sa nu puna probleme menstruatiei si ciclului normal

Va multumesc pentru vizite, sunteti niste scumpshenii si dragalashenii
Maine sunt aici negresit!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Creatsa (23 oct 2012), Rallara (23 oct 2012), rommyna (23 oct 2012)