View Single Post
  #1268 (permalink)  
Vechi 14 iul 2011, 09:05:20
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 09

Citat:
Anterior postat de porumbita Vezi mesajul

Buna dimineata Alynus....astazi m-am hotarat sa imi schimb target-ul ...asa ca am setat tikerul la greutatea de 58 Kg ...e ceva mai realizabil ...asta pana la sfarsitul concursului ....in 10 octombrie ...sa vadem daca reusesc sa ating de data asta aceasta greutate...Am inceput sa reintru din nou in programul meu zilnic ...sa imi calculez meniul ...dar cu sportul mai greu ...sper de saptamana viitoare sa o fac pt concurs ...si pentru mine ........m-am cumintit ...de doua zile nu am mai mancat dulciuri ...Sambata vrem sa mergem doua zile la Slanic...si poate vizitam salina si facem baie in lacul sarat ...imi pare tare rau ca s-a stricat aparatul foto ..si nu pot face poze ...trebuie sa cumpar altul, pt ca l-am dus la reparat si nu merita sa il mai repar ...s-a stricat obiectivul...abia astept sfarsitul de saptamana ...si sper sa ma tin de dieta serios de data asta....
__________________

Sa ai succes , dar nu e prea mult 10 kg.pana in octombrie?
E bun concursul ca te stimuleaza si lupti pt. ceva in plus
sa cumperi alt aparat neaparat ,e bine sa-l ai, si mai ales sa ne pui poze
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]