View Single Post
  #1283 (permalink)  
Vechi 30 ian 2012, 02:13:05
anasa's Avatar
anasa anasa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 feb 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: dukan
Date: 162cm, 48.5kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mai am ultimele 5 kilograme

Ma alatur si eu in gasca voastra In 2 zile incep serviciul si am sa imi pot planifica mult ai bine mesele si programul de sport. Dupa 3 ani de cautari era si timpul sa lucrez
Eu ma gandeam sa renunt la south beach. Am slabit 10 kg, dar efectul yoyo mi-a „daruit” 5 inapoi... Ma gandeam la Dunkan sau Montignac. Singurul lucru e sa nu mai pun inapoi...
Cu Montignac as da jos intr-o luna cat, mai am de slabit fara sa tin cont de cate calorii mananc... Mi-e asta mi-i se pare frustrant, mai ales ca eu chiar mi-am facut niste analize inainte sa tin dieta South beach si aveam glicemia 53, fara sa tin vreo dieta. Dupa prima faza mi-am facut iar analize si aveam glicemia 110, ceea ce este normal, dar este limita spre diabet. deci nici cu SB nu e bine...Problema e ca nu ma pot abtine sa nu mananc miere (ceai indulcit cu miere, nu-l suport cu indulcitor). E ultimul meu „viciu”, dupa ce m-am lasat de cafea si de fumat. Voi ce ma sfatuiti? Ce dieta sa adopt?
anasa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.

Ultima dată editat de anasa; 30 ian 2012 at 02:22:29. Motiv: am adaugat text