View Single Post
  #12923 (permalink)  
Vechi 17 apr 2013, 12:36:59
sherpika's Avatar
sherpika sherpika este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gata si eu, am mai luat, evident, o gramada de balarii verzi . Si leurda si patrunjel si marar si rosii - astea nu-s verzi , tofu pentru mama si ulei de masline grecesc tot pentru ea, ca eu mai am. Si am luat taietei din aia de fasole mung, Angy, o sa-i fac mamei cu legume (ea tine post) si o sa vad si eu cum sunt .

Angyyyy ... pot sa-ti zic si eu ceva? Dar sa nu te superi pe mine . Nu mai bine, in loc de foietaje, faci tu un aluat fraged, in care sa pui legume, carnita si ce iti mai vine tie ceva fa faci pateuri, sau tarte, portii mici, individuale, sa poti gusta si tu cate ceva, fara mustrari si sa fie si sanatoase pentru toata lumea?
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de sherpika; 17 apr 2013 at 12:39:32.
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui sherpika:
angela av (17 apr 2013), manumanuela (17 apr 2013), rainbow (18 apr 2013), VentoFreddo (17 apr 2013)