View Single Post
  #12978 (permalink)  
Vechi 07 nov 2012, 08:21:51
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata!Back to work!Nu am facut nimic in cele doua zile libere. Nimic nimic, doar am gatit si am stat ca leguma, parca nici cu iubi nu am stat suficient. Ce sa mai, ideea e ca am regrete in ce priveste cele doua zile.....
Ma trezesc tot trista, tot fara energie, tot fara chef, tot obosita...tot....NeEu. Nu reusesc sa fac tot ce imi propun, de fapt nu fac nimic din ce imi propun, sunt aeriana si cu capul in nori.
Nu e un mesaj depresiv, in care ma plang, in care ma vait, efectiv astea sunt starile mele, asta e starea mea la momentul de fata, lasand slabitul la o parte, lasand totul deoparte. Si mi-e ciuda,frate, pt ca sunt tanara si ar trebui sa trec usor peste chestiile astea, ar trebui sa ma bucur de viata,de...tot!Dar nu mai e energie....Am impresia ca nu am fost gata pt viata de adult, atunci cand am luat totul pe cont propriu
O zi frumoasa tuturor!Cu soare zambitor si oameni voiosi!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
azra (07 nov 2012), Rallara (07 nov 2012)