View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 09 iun 2012, 18:36:57
ruxyc's Avatar
ruxyc ruxyc este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 nov 2011
Locaţie: Balti, Moldova
Vârsta: 26
Date: 158cm, 49kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul meu... Ancuta (ancutaiulia)

Salut Ancuta eu nu sunt chiar noua pe aici de vreo jum de an dar am observat ca avem multe in comun , eu tot practic tae-bo ,avem cam aceeasi virsa sunt un pic mai mica decit tine, tot ma plictisesc cind fac bicicleta stationara si chiar daca ma uit la tv tot nu merge , nu imi place sa fac doar un lucru , si tot imi place sa maninc dulce la nebunie , acum incerc sa traiesc fara ciocolata , incearca si tu , sigur ca nu se va primi din primele zile iti va trebui o saptamina undeva ca sa te acomodezi dar sa stii ca iti va trece aceasta senzatie ( ca tot doresti sa papi ceva dulce ) incearca sa inlocuiesti ciocolata de exemplu cu dulceata de la inceput iar apoi si cu o prajitura mica mica la ceai ... eu asa fac ..te sustin si sper saati reuseasca sati schimbi modul de viata !!! Succes! o sa mai trec pe la tine ..
ruxyc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 135 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]