View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 09 mar 2010, 16:20:50
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Slabit cu hipotiroidie

Citat:
Anterior postat de mailin Vezi mesajul
ce inseamna subacuta? stii cumva ce inseamna si subclinica?
Pe mine m-au cam zapacit medicii, au zis ca am hipotiroidie subclinica, am luat o perioada eutirox si dupa mi-a zis altul sa nu mai iau. Cert este ca nu se intampla nimic la cantar (nici cu medicamente si nici fara) si vorba ta, cum nu am grija putin, cum imediat se vede la cantar in plus. De cand cu treaba asta nu am reusit pana acum sa slabesc mai nimic, indiferent de ce am facut. De doua luni numar calorii, si normal ar fi fost sa se vada ceva, cu inulgenta as putea spune ca s-au dus 2 kg....Dar greutatea fluctueaza atat de mult si de des, incat nici nu mai imi dau seama daca s-au dus, sau e doar retinere de apa.
e, ma scuzati, am vorbit subprecis.
doctorita mi-a spus atunci ca nu am nevoie de medicatie, dar am nevoie de analize din cind in cind, ca sa vada cum evolueaza.
pe care fireste ca nu le-am mai facut decit prin 2000, cum ziceam, si atunci mi s-a dat e****ox, am luat putin timp si nu mi-a priit deloc, drept care am fost trecuta pe o jumatate de novo si mai acum citiva ani pe o pastila intreaga.

dar eu nu pot spune ca daca imi tin caloriile sub control nu slabesc... la mine e de vointa, mai mult
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat