Subiect: Jurnal Mihai
View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 03 iun 2010, 15:46:50
Dio's Avatar
Dio Dio este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 183cm, 82kg
Mesaje: 600
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihai

Am uitat ce am mancat ieri ...

Dar sa vedem astazi, pana acum:

M1: 1 Sana (400 gr) + 10 biscuiti de la Barilla - a fost mai tarziu decat de obicei, practic am sarit peste micul dejun de la ora 8, si prima masa a fost la 10, 10.30
M2: Saramura de pui (???) cu piure de cartofi, as aproxima 150 gr pui si 200 gr piure
M3: Gustarea dintre masa de pranz si sala: 2 mere medii verzi, cred ca aproximativ 300 gr.
M4: o sa fie pe seara, in jurul orei 21, pulpa de curcan cu piure.

Din nou am sarit peste salatile din gradina ursului in ultima vreme, o sa ma urechiez cat de curand. Totusi, sa zicem ca fac ceva constructiv consumand fructe (capsune seara, mere ziua).

Ieri de asemenea, am facut o mare prostie, in drum spre casa pe la ora 21 mi s-a facut pofta si am oprit la Burger King, unde am consumat (este mult spus, mai exact devorat) un triplu wooper.
Totusi, nu cred ca astfel de excese rare sa ma afecteze semnificativ, ultima data cand am mancat la fast food inaintea zilei de ieri a fost cel putin cu o luna in urma.
Dio, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2730 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat