Subiect: Jurnal August
View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 26 aug 2010, 10:19:37
August's Avatar
August August este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

Buna fetelor, Dear Diary...aveti dreptate: ambitie, determinare, stil de viata sanatos. Am o problema insa: sunt la regim. Ok...imi zic, stau saptamana asta sa dau jos zdravan, dupa aia imi fac timp si o sa slabesc sanatos. Dar saptamana asta fac foamea in mod drastic. Wrooong....Daca e jurnal, jurnal sa fie. Dimineata m-am cantarit: 60,2kg. Un calcul scurt: mai trebuie, dar maine e posibil sa intru sub 60 (dansul bucuriei!). Niste scheme in cap, alte calcule, sperante s.a.m.d. Si poc! o durere ascutita in abdomen. Ups, zic! S-a suparat domnul stomac. Nu e ok, nu e prima oara cand patesc treaba asta si nu e ok. E un alt semnal de alarma ca nu se slabeste ASA. Ieri am postat ceva pe forum, apoi m-am dus constiincioasa sa-mi iau ceva de mancare. Dar efortul depus ieri la curatenie, caldura care era, oboseala si-au spus cuvantul: nu era suficient ce mancasem. Mai dati-mi ragaz pana prin octombrie, sa trec peste un concediu si o mutare-casa-noua, si promit solemn ca voi fi mult mai atenta cu dietele, cu sportul, cu stilul de viata.