View Single Post
  #130 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 12:58:51
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
NU trebuie sa-i convingi tu, Aly, am observat ca multi zic ca nu cred in Dumnezeu, si cand au vreo problema de sanatate sau de alt gen imediat incep sa se roage..
Ai dreptate,am avut cu ei niste discutii contradictorii de aproape ajungeam la cearta ,mi-am dat seama ca nu are rost.
Esti sigura ca nu e doar o nevralgie de curent, ceva?cu caldurile astea si statul cu geamuri, usi deschise sau Ac..Sper sa nu fie o infectie..<Nu te duci la medic sa vezi sigur sau mai astepti?
Poate sa fie si asta avand in vedere ca colegele mele au bufeuri si-mi merge clima toata ziua de-mi zbarnaie creierii. Vad eu,daca in cursul zilei de azi mi se intensfica durerea de nu mai pot manca nimic ca data trecuta si ma umflu ,atunci stiu ca se repeta.Mi se formeaza ca o punga cu lichid care mi se sparge in 2 zile. Mi-a zis ca poate am piatra la glandele salivare.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]