View Single Post
  #1305 (permalink)  
Vechi 22 dec 2011, 10:54:46
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Buna dimineata draga mea
Imi fac curaj sa ies pe afara, esta frig bine insa dupa ce ma intorc imi pregatesc o ceasca cu ciocolata calda si scortisoara. Seara mergem cu colinda pe la putinii amici, ajunul il facem impreuna apoi de craciun iesim spre munte un pic noi doi. Iesim un pic din monotonie, poate asa imi incarc bateriile
Tu ce faci? Esti la munci cred, asa ca iti las aici macar virtual ceva cald si dulce O zi buna Alynutz
Multumesc iubita,Sunt la servici , ne pregatim sa ne-adunam cu colegii la o pizza,sa inchinam un pahar in speranta unui an mai bun,care speram sa ne mai prinda aici,apoi merg cu mama la cimitir la tata.Nu ne-am ales o zi potrivita , e asa frig afara,dar am tot amanat si acum nu mai dau inapoi.Maine nu cred ca lucram si nu stiu daca reusesc sa mai intru in perioada sarbatorilor. Ne auzim dupa sarbatori ,mai frumoase ,mai grase ,ne vom uni fortele,sa dam jos ce-am pus.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]