View Single Post
  #132 (permalink)  
Vechi 28 mai 2010, 18:43:15
aussie_girl's Avatar
aussie_girl aussie_girl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

fetele mele dragi,

am venit sa va urez o seara de vineri minunata.

Ieri am fost absolut daramata..dar asta nu m-a impiedicat sa nu ma duc la film. Am fost la film..m-am delectat!! Nu am facut miscare deloc ieri! Mi-a prins bine..aveam nevoie de o pauza.

Azi dimineata nu am avut stare si m-am urcat pe cantar. Surpriza a fost frumoasa..sunt un kilogram mai jos..dar nu schimb tickerul pana luni. Vreau sa fiu sigura ca se stabilizeaza acolo. Am si facut miscare dimineata asa cam timp de 30 de minute, desi inca ma simt de parca sunt batuta..tot corpul ma doare.

Mede, eu nu sunt nazuroasa si as manca fructe..doar ca imi fac rau, deci trebuie sa le mananc asa cum spune Monti..cu atentie si la intervalele necesare. Am sa fiu atenta si cu nucile, almonds, seminte de floare..etc..desi si alea imi plac de mor!

Lolita scumpica..imi plac ardelenii de mor! Asa molcomi si bunuti..ioi mamaaa!!! Stii ca eu cand m-am maritat am dorit sa ma mut din Bucuresti. Nuuu, nu pe meleaguri americane..nici prin minte nu-mi trecea asa ceva..dar am vrut pentru fetita mea care venea pe lume..sa traiasc aintr-un orasel micut si linistit. Alesesem" Clujul, Sibiul sau Iasi-ul. Serios...Nu aveam rude sau cunostinte in nici-unul din orase..ci doar doream o schimbare. Constat acum dupa 35 de ani ca am o fire tare nomada!!! Nu ma deranjeaza nicicum sa ma mut dintr-un loc in altul..pffttt si ar cam trebui sa ma linistesc..

Ok..vorba multa la mine azi..(ca de obicei adica)...

Aseara am citit si rascititi carticica lui Monti din nou. Incep sa ma luminez..si ma gandesc ca intr-o luna chiar am sa-mi insusesc atat de bine principiile incat nu am sa mai gresesc..voit, nevoit..

Meniul pe azi, May 28th:

6:30 - sucul proaspat (cu pulpa) de la un grapefruit si doua portocale micute
7:45 - 3 feliute de paine din secara: doua cu branzaica de vaci fara grasime si una cu gemul facut de mine in casa + 1 cana de lapte degresat
9:30 - o cana mare cu ceai din fructe de padure
12:00 - o salata verde cu ou fiert si cascaval ras
15:00 - o cana de ceai, un cub de cioco 85%
18:00 - 2 felii de rulada cu carne + felie mare de "chec magda" cu spanac si branza si ou

as vrea sa inchei seara cu 1 ora de zumba dans..

Sper sa ma tin de treaba.

pupici
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].