View Single Post
  #132 (permalink)  
Vechi 15 mar 2011, 09:08:21
danna03's Avatar
danna03 danna03 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 54
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 65.5kg
Mesaje: 1.244
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa fiu si eu o slabuta!!!

Citat:
Anterior postat de Meal Vezi mesajul
Multumesc !
Pai ce sa zic? Prin mai 2010 ajunsesem la 86 kg , dar , prin infometare si mancat aiurea , am reusit sa ajung in ianuarie 2011 la 75 kg , unde am stat o luna si ceva pana am inceput sa fac miscare si v-am descoperit si pe voi.
Buna la toata lumea! Ce sa iti zic Meal, eu in 2009 m-am operat (histerectomie totala) aveam atunci 81 kg, si de atunci am zis stop cu mancatul aiurea si in cantitati industriale .In 2010 am reusit sa dau jos 7-8 kg dar prin septembrie m-am oprit (concediu=destrabalare la greu) dar sa stii ca am avut grija ce mananc si mai ales in ce cantitate.Din ianuarie 2011 am inceput iar si sa stii ca ma bazez pe disocierea alimentelor, dieta dukan dar numar si caloriile.Am dat jos destul de incet dar am observat ca nu mai pui la loc daca mai scapi la papa bun din cand in cand,pentru ca cel putin la mine dupa dietele draconice in care slabeam repede kg se intorceau mai multe.Asa ca incet si sigur.Va pe toate si va astept la conversatii cand aveti timp.
danna03, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1757 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1240 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1241 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]