View Single Post
  #1331 (permalink)  
Vechi 24 oct 2011, 13:24:03
Jovanna's Avatar
Jovanna Jovanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 07 feb 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Date: 152cm, 80kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

<heya> sunt noua printre voi, adica am incecat acum cateva luni sa intru in relatie cu acest site si cu voi, insa mam lasat pagubasa..acum aproape ca am intrat in iarna, si mam gandit ca e ocazia perfecta sa ma apuc din nou de slabit, pentru ca in vara sa am minus 20..macar, sper .

ideea e alta ca eu am o conformatie musculoasa, rotunda, endomorfa, hourglass sau cum vreti sa o numiti, am 80 de kg...sau 79, cantarul nu prea mai merge, nu sunt inalta, ba chiar am 1.52 si 20 de ani. miam masurat indicele si mau declarat obeza de grad 2..asa ca sunt DISPERATA!!!

momentan nu fac sport, insa merg pe jos in fiecare zi cam 2-3 km pas alert, mananc o data sau de 2 ori pe zi, cand am mancare sanatoasa mananc sanatos, cand nam prietenul meu e painea, daca fac foamea, cum au facut toti verii mei si au slabit, de la anemia cronica pe care o am, voi da in leucemie miau spus doctorii toti, incerc sa gasesc inebunita o dieta care sa si mearga si sa mi se si potriveasca, ca si pastila iau SPIRULINA intrucat ajuta nu numai la imunitate ci si la slabit, sau cel putin ma mentine la greutatea pe care o am indiferent de cat si ce as manca.

va rog, voi aveti mult mai multa experienta, ajutatima!!! vas ramane profund recunoscatoare.

ah! am mai incercat diete, imi merg toate! insa dupa ce slabesc 7 kg, revin la cele 80