View Single Post
  #1335 (permalink)  
Vechi 24 oct 2011, 14:36:12
allexinna's Avatar
allexinna allexinna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 37
Dieta: meniu echilibrat, fara excese
Date: 178cm, 86kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Lightbulb Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Citat:
Anterior postat de Jovanna Vezi mesajul
<heya> sunt noua printre voi, adica am incecat acum cateva luni sa intru in relatie cu acest site si cu voi, insa mam lasat pagubasa..acum aproape ca am intrat in iarna, si mam gandit ca e ocazia perfecta sa ma apuc din nou de slabit, pentru ca in vara sa am minus 20..macar, sper .

ideea e alta ca eu am o conformatie musculoasa, rotunda, endomorfa, hourglass sau cum vreti sa o numiti, am 80 de kg...sau 79, cantarul nu prea mai merge, nu sunt inalta, ba chiar am 1.52 si 20 de ani. miam masurat indicele si mau declarat obeza de grad 2..asa ca sunt DISPERATA!!!

momentan nu fac sport, insa merg pe jos in fiecare zi cam 2-3 km pas alert, mananc o data sau de 2 ori pe zi, cand am mancare sanatoasa mananc sanatos, cand nam prietenul meu e painea, daca fac foamea, cum au facut toti verii mei si au slabit, de la anemia cronica pe care o am, voi da in leucemie miau spus doctorii toti, incerc sa gasesc inebunita o dieta care sa si mearga si sa mi se si potriveasca, ca si pastila iau SPIRULINA intrucat ajuta nu numai la imunitate ci si la slabit, sau cel putin ma mentine la greutatea pe care o am indiferent de cat si ce as manca.

va rog, voi aveti mult mai multa experienta, ajutatima!!! vas ramane profund recunoscatoare.

ah! am mai incercat diete, imi merg toate! insa dupa ce slabesc 7 kg, revin la cele 80


Buna Jovanna

Poti sa incerci un stil de viata echilibrat, fara excese de nici un fel; adica fara infometare si fara supraalimentatie.Incearca sa mananci echilibrat, sa ai 3 mese pe zi si doua gustari, la interval de 2-3 ore intre ele, cu o ultima masa nu mai tarziu de ora 18.Incearca sa reduci si chiar sa elimini painea si produsele de patiserie si cofetarie din alimentatie, precum si prajelile si carnea grasa.
In plus, poti treptat treptat sa te apuci de sport;evita pentru inceput sala de forta, pentru ca acolo o sa reusesti doar sa iti transformi grasimea in masa musculara si acest lucru nu cred ca este dorit de tine in acest moment, ci doar dupa ce dai jos cateva kilograme.Poti sa incerci acasa niste sedinte de aerobic sau tae-bo si in timp sa iti faci un abonament la o sala unde se practica exercitii cardio.
Sper sa reusesti sa iti creezi un stil de viata sanatos care sa te ajute sa lupti in problema cu kilogramele.Mult succes!!!

Ultima dată editat de allexinna; 24 oct 2011 at 14:39:45.