View Single Post
  #135 (permalink)  
Vechi 21 feb 2011, 22:47:10
dayanna's Avatar
dayanna dayanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: Regimul Dukan (partea 1)

Citat:
Anterior postat de belisimad Vezi mesajul
Sora mananca ,carrrne ,cat mai multa carne , Dieta Dukan are in componenta sa cel putin 80% carne ,mai ales in Faza de Atac ,oua (omleta la cuptor ,fierte ,papara, aici daca ai probleme cu, colesterolul pune doar doua galbenusuri si doar albusurile de la celelalte oua ,adaua 2 linguri de branza,putina ceapa verde) ,peste de orice fel,peste afumat ,fructe de mare ,sper ca nu doar piept de pui ai de gand sa mananci , Dieta Dukan nu e o dieta hipocalorica ,unde stam toata ziua sa vedem daca am depasit sau nu caloriile
P.S Pana gasesti tarate de ovaz foloseste tarate psyllium
Multam!O sa tin cont de sfaturile tale.Normal ca nu am de gand sa manac doar piept de pui ca nu rezist.O sa diversific dar cum am hotarat aseara sa incep Dukan a fost mai greu cu cumparaturile.Te pup
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]