View Single Post
  #1350 (permalink)  
Vechi 28 apr 2010, 21:48:52
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Multumesc. Si eu pana acum,cam pe salate m-am orientat. Imi plac,dar parca as m-ai fi vrut altceva.
Maine trebuie sa-mi cumpar maioneza light si mazare.
Vad ce m-ai inventez maine.
De ce mazare? Nu-i voie...
Uite ce pap eu bun : salata cu piept de pui, linte, fasole galbena pastai, ciuperci, o lingura de maioneza si una de bulion bulionul nu prea are ce cauta dar eu sunt la un fel de faza 2 deja. Inca nu mananc fructe, paine, cereale... dar imi permit putina miere sau prostioare din astea, putin cantitativ

Citat:
Anterior postat de dara Vezi mesajul
Eu sunt sa zicem la un fel de faza 2 din punct de vedere al carbohidratilor, am mancat numai in limitele permise si numai de care trebuie. Depasesc la lapte si la iaurt (ambele cu 0%) in unele zile, din cauza de ceva probleme digestive - eu cu carnea mai greu (imi ingheata mainile instant si ma ia somnul dupa ce mananc carne) si numai branza de vaci nu mai mergea, aveam si eu probleme ca Cezara si Ras_cristalin, la sfarsitul celor 2 saptamani. Cu legumele am probleme cu lipsa de timp sa le prepar si cam asa am ajuns la depasiri la iaurt si lapte faza 2. Cu caloriile e ok.
Eu m-am saturat de problemele mele digestive, sincer Cred ca o sa imi caut seminte de in, o sa iau fibre... si o sa mananc niste musli. Cate putin. Ca m-am saturat asa
__________________