View Single Post
  #1350 (permalink)  
Vechi 11 ian 2012, 10:37:09
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Alynutz dragut...n-ai timp sa-mi faci asa un soi de meniu montignac? Ca m-as apuca de ceva si nu stiu de ce..Ne auzim mai tirziu iubita..pooop
Draga mea ,bucuros te-as ajuta , dar nu stapanesc monti suficient. Eu am retinut niste reguli stricte, in care nu combini proteinele si lipidele cu glucidele..Cartofii i-ai exclus complet , malaiul la fel,orez papi doar integral ,basmati si brun,zaharul,mierea inlocuite cu fructoza,paine doar integrala.
Fructele se papa dimineata sau la 2-3 ore dupa mancare. Bananele sunt acceptate doar cele mai crude. Morcovul doar cel crud, fiert nu.
Emy, Ame sunt experte in monti.
MIC DEJUN GLUCIDIC:cereale integrale, paine integrala, branza cu 0 % grasime, lapte degresat, cafea decofeinizata, orez integral, castraveti, vinete, dovlecei, rosii, ciuperci, varza alba, salata verde, ardei gras, conopida s.a.

MIC DEJUN PROTEINO-LIPIDIC: oua, sunca, branza, smantana(o lingura), mezeluri, peste

PRANZ: cruditati, peste, carne, salta, branza, oua, mezeluri, rosii, castraveti, conopida, vinete, varza, ardei gras, ciuperci, ceapa, usturoi, maioneza(facuta in casa), dovlecei s.a.

CINA PROTEINO-LIPIDICA - la fel ca pranzul+un iaurt cu 0 % grasime.

CINA GLUCIDICA: fara grasimi (nu sunt permise untul,maioneza,smantana) si se poate consuma orez integral, salata, legume.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]