View Single Post
  #1352 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 09:35:55
Jovanna's Avatar
Jovanna Jovanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 07 feb 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Date: 152cm, 80kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Am explicat in mesaj, daca il vei citi cu atentie, vei intelege. nu mananc paine ca sa slabesc ci cand nu am mancare sanatoasa, si am prostii prin frigider sau inainte de salariu nu prea am nimic atunci mananc paine. verii mei au facut foamea...asa numesc eu, adica au slabit mancand apa si aer. acum sper ca ai inteles.

Multumesc frumos pentru toate mesajele voastre! nu ma asteptam sa primesc vrun raspuns.

ieri de exemplu am baut 2 cafele si 4 biscuiti, si bineinteles o imensa salata de rosii castraveti capia. bineinteles ca la ora 11 mia fost di nou foame, am baut aproape un litru de apa si ma luat somnul instant.

eu sunt si la facultate, si cum orarul e ca naiba, dimineata am parte de o cafea, la pranz un sandvis pe care mil fac de acasa, si seara o salata eventual...cum pot eu sa imi schimb stulul de viata? dimineata nu prea pot manca, la cafea am cate un biscuite, doi, pranzul il fac la facultate, asadar nu am cum sa am acea masa consistenta pe care ar trebui sa o am, un mar fructe as putea sa imi iau la scoala, iar cum eu ajung acasa pe la 8 seara chiar 9, nu ar mai trebui sa mananc nimic.

va rog ajutatima in aceasta problema, daca aveti vro idee salvatoare, intrucat ma confrunt cu aceasta problema inca din clasa a 5-a

ah ca si dieta, nu are un nume, incercandule aproximativ pe toate [cele sanatoase], trecand pe la foarte multi nutritionisti, miau recomandat un consum limitat din toate, adica reducerea produselor fainoase, pentru ca omului ii trebuie paine, [nici mie nu mia venit sa cred, serios, daca veti incerca sa mancati un mar si o felie de paine, nu o sa va mai fie foame ] si fructe, legume, lactate. ah si spirulina inainte de masa cu o jumatate de ora...vro 2 pe zi, asta a fost dieta mea [si cu miscare continua, adica stat pe scaun doar 3 ore maxim] pe timpul verii si am slabit 7 kg in doar o luna.

acum cu facultatea eu ce fac? adica eu cum o sa mai mananc, ca vara aveam 3 mese principale si 2 gustari. acum??? PLEASE HELP ME!~

Ultima dată editat de Jovanna; 25 oct 2011 at 09:38:33.