View Single Post
  #1354 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 11:15:30
bubu2504's Avatar
bubu2504 bubu2504 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2011
Locaţie: brasov, Romania
Dieta: personalizata
Date: 156cm, 66kg
Mesaje: 757
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Buna, am citit postarile tale si m-am gandit sa iti raspund.
Ai zis ca dimineata nu prea mananci, eu ti-as recomanda sa mananci mai ales dimineata cand organismul tau are cea mai mare nevoie de o masa.
Nici eu nu mancam inainte, dimineata dar acum mi-am facut o obisnuinta din asta. Nu plec de acasa fara sa mananc.
Sa revenim la tine: tu crezi ca ceea ce ai mancat tu ieri te ajuta sa slabesti? cu siguranta iti spun ca nu, ba dimpotriva te infometezi mai tare si atunci cand iti este foame mananci pana te saturi.
Chiar daca esti inca la scoala, tot ai pauze intre ore si poti manca ceva. Acuma sunt pe piata tot felul de cutiute pe care le poti umple acasa cu diverse salate sau tocanite. Sa inteleg ca la tine acasa nu se gateste? de bei cafea si mananci paine???? Am inteles ca asa procedezi tu sa faci foame, dar nu ai specificat ce mai mananci tu .... incerc sa te ajut si sper sa ne dai si tu cat mai multe informatii.
bubu2504, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1538 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1021 kcal/zi. Pentru a slăbi 2-3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1022 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]