View Single Post
  #1357 (permalink)  
Vechi 10 apr 2012, 17:43:47
Tzontz's Avatar
Tzontz Tzontz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 07 ian 2011
Locaţie: Bruxelles, Belgia
Dieta: Dukan
Date: 165cm, 65kg
Mesaje: 5.798
Aprecieri acordate: 155
Am fost apreciat(a) de 959 ori in 557 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)

Citat:
Anterior postat de elena67 Vezi mesajul
iN BRUXELLES....? Nu as fii crezut,poate unde este orasul mult mai mare,la noi de ex cu cit mai in centru cu atit mai scumpa si chiria si pretul de cumparare si mult mai mare este impozitul anual


Bine ca ti-ai spus si tu parerea...asa afla omul mai multe din sursa sigura.

Depinde foarte mult de tara, oras, regiune. Ma rog , multi alti factori. Eu 1 an jumate am cautat casa. Evident cu plafon la pret. Am innebunit cautand, in fiecare week-end aveam vizitare, chiar si-n cursul saptamanii , dupa veo juma de an mi-era si sila sa mai merg, tot felul de case dubioase, neingrijite (jeg ce mai incolo si-n coace, da' proprietarii ziceai ca-s printi sau ministri. Ele, proprietaresele parca erau scoase din cutie , aranjate, imbracate, manichiurate iar casele inauntru .....cadeai pe jos, nici daca as lasa casa neingrijita 2 -3 luni nu ar fi aratat asa. JEG Si n-am cautat cocioabe, nici palate.O casuta cu gradina (de-ungratar, o masa si vreo 10 scaune, 3 camere cu living, bucatarie, baie, garaj (sau loc de parcare in fata casei). No, acum am ce vreau (si un pic in plus - la nervi ma refer in special) , dublu ca pret, da' macar e noua, cum am vrut eu (in limita lasata de urbanistii care-ti taie putin avantu' cu ....sa se incadreze in arhitectura....nici prea scunda , nici prea inalta, nici prea, prea prea , nici foarte foarte... .Ufffff, bine c-am scapat. Nemo...... curaj baiete ca vremurile sunt tulburi. PMoate sunteti baftosi si gasiti ceva asa cum vreti (ceea e va doresc din tot sufletul).