View Single Post
  #1371 (permalink)  
Vechi 30 mar 2013, 19:13:41
m1rela's Avatar
m1rela m1rela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Medgidia, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Mancat sanatos + miscare
Date: 165cm, 80kg
Mesaje: 4.265
Aprecieri acordate: 162
Am fost apreciat(a) de 264 ori in 184 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XVI)

Buna seara,fetelor .Acum ma apuc sa strang si eu pe la bucatarie.Sotul meu doar ce a plecat la munca ...am mai stat cu eu la o vorba asa ca dupa masa
Cred ca mai bag inca o masina la spalat si bag si un aspirator rapid.Maine e Duminica zi de relax

Citat:
Anterior postat de nicoletaionela Vezi mesajul
O zi buna sa aveti fetelor!Mire imi place mult poza ta de la avatar
Multumesc,Nicoleta .E facuta acum un an si ceva ...eram mai tinerica
O seara frumoasa in continuare

Citat:
Anterior postat de Antonis Vezi mesajul
Buna Mire...suna delicios meniul vostru de azi!!! ce vorbe frumoase!!!!!
Iubita stii am facut conopida aia popcorn...a fost delicioasa..saru mana de reteta!
Tocmai ce am venit din piata si am mai cumparat vreo 2 conopiduţe
Cum faci tu piureul de mazare? as vrea sa fac si eu, nu am facut niciodata
Buna ,Ana .Multumesc .Ma bucur ca ti-a placut .Este asa de bun si piureul de mazare ...si eu tot acum l-am facut ptr. prima data.Am fiert mazare congelata (la ochi,cam 350-400 gr.) pana cand se inmoaie bine.Scurg toata apa,adaug delikat sau sare dupa gust,un pic de piper,o lingurita cu varf de unt si 2-3 linguri de smantana lichida.Il blenduiesc bine cu un blender vertical pana devine crema.Este delicios!
O seara frumoasa si tie!
m1rela, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
m1rela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2222 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1705 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat