View Single Post
  #1383 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 19:38:27
dupy's Avatar
dupy dupy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: *, Romania
Vârsta: 30
Dieta: constientizare
Date: 166cm
Mesaje: 612
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Exclamation Scriu ce am scris si in jurnal :|

Sunt speriata.

Eu, pana acum, m-am cantarit la farmacie, de fiecare data.
Ultima data, dupa cum am scris anterior, mai precis luni, cantarul a aratat 57.3.
Azi, mami mi-a facut o surpriza si mi-a cumparat un cantar electric zelmer.
M-am cantarit acum 10 minute, adica dupa 4 zile jumatate, si cantarul arata 54 kg/ 119 Ib

M-am urcat de mai multe ori.. la fel. Cantarul meu nu poate gresi, e nou si in garantie.

Acum, exista 2 posibilitati: ori cantarul de la farmacie arata mai mult cu 3 kg, ori am slabit in 4 zile 3 kg, ceea ce ma sperie enorm, ar insemna o dereglare grava a metabolismului, plus ca sunt un pic slabita acum.

Ca dieta, nu am exagerat, chiar asta e ideea, adica ce dieta poti sa ti pt un organism apx obisnuit cu ele, a.i. sa slabesti atat? Nu am mancat paine si zahar (dar luni am mancat prajituri), am baut zilnic 1,5-2L de ceai(zmeura, lamaie, sunatoare) si am mancat normal, dar am lasat 3 ore libere inainte sa dorm (am mancat la 21 dar m-am culcat la 00). Micul dejun nu l-am ratat in nicio dimineata. Sport, nu, de ce sa zic, doar am dansat 1-2 ore marti. Atat. Nimic care sa produca o scadere ATAT de BRUSCA.

M-am decis ca luni sa ma cantaresc la farmacie, apoi si acasa, si sa imi dau seama care din posibilitati e cea corecta; pana atunci, raman asa
__________________
Jurnal Dupy
Ideal/ Scop: Nicole Scherzinger


"Marile rezultate au nevoie de mari ambitii." - James Champy
You can make excuses or you can enjoy results. But you can do both.
dupy, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.