View Single Post
  #1387 (permalink)  
Vechi 21 feb 2011, 19:53:53
sanzianamiu's Avatar
sanzianamiu sanzianamiu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 feb 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Personalizata de nutritionist
Date: 167cm, 71kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Liga adolescentelor slabute

Buna slabutelor. Eu sunt Sanziana si am 14 ani jumate si sunt din Ploiesti. De cand sunt mica m-am confruntat cu o problema: greutatea. A aparut la sfarsitul clasei a II-a, si pur si simplu m-am ingrozit. Mama e medic chirurg, si dupa radiografiile ei, am oase mari, si sunt si grele. De aceea cantaresc ENORM. Am 1,67 m si 77 de kg. Am o talie relativ normala si nici nu am sanii mari, dar am niste solduri si coapse uriase. Inafara de asta, am o fata frumusica si par deosebit (asa spun altii). Nu vreau sa las aceste calitati sa fie ingropate in defecte. Si mi-am propus un plan. Sa ajung la 55 de kg. Cu ajutorul doctoritei mele nutritionist, voi da tot ce pot in acest regim si nu ma voi opri pana nu voi ajunge la greutatea tinta! Succes si celorlalte adolescente grasute! Nu lasati kilogramele in plus sa va strice cei mai frumosi ani!
sanzianamiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2007 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1490 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 716 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]