View Single Post
  #139 (permalink)  
Vechi 07 oct 2019, 14:27:47
ladyamneth's Avatar
ladyamneth ladyamneth este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Bucuresti It, Romania
Vârsta: 42
Dieta: -
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 3.033
Aprecieri acordate: 1.249
Am fost apreciat(a) de 1.882 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Jurnal 30+ Loredana

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
Sunt pe grupul lui C.B....si posteaza acolo fetele bostan si sfecla la cuptor, orez mai mult crud decat fiert si alte asemenea meniuri "delicioase", celelalte membre dau inimioare, eu ma fortez sa nu fac o grimasa desi mancarea aia e doar in poza si inteleg de ce nu pot fi ca ele )). Oare nu e totusi treaba asta dusa la extrem?
eu zic ca e chestie de reeducat gusturile. Noi suntem obisnuiti cu un anumit stil de mancare, mancarea mamei, sau ce am invatat sa gatim din familie, lucruri care noua ni-s absolut normale si firesti insa pot sa-ti spun di experienta mea ca in momentul in care am renuntat la tiparele astea mentale, am descoperit gusturi noi de care inainte nu ma apropiam, gen chipsuri de telina la cuptor pe care le ador , asta ca sa dau un exemplu, combinatii noi si mai sanatoase, retete diferite, si slabitul nu a intarziat sa apara

In cazul tau, daca pot sa-mi dau cu parerea, e ca mananci prea putin. E f important sa ai mese structurate, nu poti sa mananci doar o data pe zi...
Sa ai o zi minunata!
__________________

“Take care of your body. It’s the only place you have to live.” ~ Jim Rohn
ladyamneth, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
ladyamneth, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui ladyamneth:
LOREDANA99 (07 oct 2019)