View Single Post
  #1394 (permalink)  
Vechi 30 apr 2010, 18:47:40
dessire's Avatar
dessire dessire este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 37
Dieta: SB I
Date: 176cm, 93.7kg
Mesaje: 135
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de dara Vezi mesajul
Ai incercat sa-l dai prin amestec de bulion fara zahar+sos de soia fara zahar+zeama de lamaie+mustar(+ghimbir/piper/usturoi) si sa-l pui pe gratar? Are cu totul alt gust. Si nu ramane mult din amestecul ala pe el/in el, in schimb zici ca mananci cine stie ce chestie.

Mai poti alterna cu sunca de curcan, muschi file - sau care e echivalentul lui 'Canadian bacon' - mie mi se pare din poze ca muschiul file de porc ar fi. Si parca era permis si muschiul de porc, care nu e asa gras - sper ca nu zic prostii

La mine cand nu mai merge, trec pe praf de proteine (concentrat proteic sau cum ii mai zice) amestecat in putin iaurt sau lapte degresat

A, reteta aia pentru pus pe gratar merge si cu pieptul de curcan.
hmmm - eu de obicei gatesc folosind multe mirodenii (intotdeauna fac o marinata) dar uite cu sos de rosii si sos de soia chiar nu am incercat- cine stie poate o sa imi placa
cat despre sunca de pui curcan & co nu mi-a placut niciodata fie ea de praga sau de oricare fel- au un gust foarte artificial ca toate preparatele din carne de altfel- singura chestie care inca imi place e pieptul de pui afumat.
sper sa ai dreptate sa fie ok si muschiul de porc ca de nu nu stiu ce mai mananc.
uitasem sa zic dar eu chiar am interdictie de la medic la preparatele din carne cu cine stie ce fel de adaosuri de chimicale si coloranti, mi-a recomandat sa mananc chestii cat mai putin prelucrate- fac o alergie de nu stiu ce e cu mine!!!
dessire, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2410 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1893 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1377 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de dessire; 30 apr 2010 at 18:51:47. Motiv: completare