View Single Post
  #13960 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 21:54:36
yonelutza's Avatar
yonelutza yonelutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: V, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Rina
Date: 156cm, 62.5kg
Mesaje: 1.242
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Mi-a cazut netul, apoi am mers la dus si am avut ceva treaba, scuze ca raspund doar acum.
deci, sa reiau mesajul ce l-am scris dar nu mi l-a trimis: noroc ca am salvat inainte



Eram sigura ca o sa se ajunga aici. Eu sunt rea, eu ma iau de voi etc...
Adevarul e ca nu imi pasa, pentru ca stiu ca am reusit sa aduc persoane cu picioarele pe pamant cat de cat.
Cine vrea sa citeasca, sa ii intre la creieras ce am scris... atunci incearca sa si urmeze sfaturile care ii sunt date. nu zice nu pot nu exista...eu nu mai zic demult asaa. nu mai zic...nu pot sa nu mananc aia si aialalta de exemplu. zic ca nu am ambitie, nu vreau. Nu ai cum sa nu poti... una e sa nu ai ambitie, alta e sa nu poti. dar in fine, nu e cazul tau...vroiam doar sa ma intelegi la faza cu "nu pot".
eu nu te cert, eu incerc sa te fac sa iti schimbi modul de a privii dieta. Nu poti sta la dieta mereu... trebuie sa te educi singura, sa iti educi organismul si o sa vezi ce bine o sa fie la mentinere.
Am inteles, esti la post... foarte bine ca ti post
Sper cand nu o sa mai ti post, sa vad la meniurile tale mai multe proteine, si mai putini carbo...daca vrei sa slabesti frumos, trebuie sa ai grija la carbo. dar dea cred ca sti asta, nu ma mai repet.
Nu am zis ca nu asculti... de slabute.
Dar poate cateodata asculti ceea ce nu trebuie. am vazut multe fete la Rina sau prin alte categorii care daca vad ca una a slabit cu x sau y dieta, gata si noi trebuie sa facem
In loc sa se gandeasca oare e bine...da poate slabesc, dar apoi? ce ma fac? mananc mereu asa?
Asta e intrebarea.
Eu as vrea de la tine sa nu mai aud cuvantul nu pot. asta nu e ok...
Si ca sa iti raspund: de ce mai iau de tine? daca m-am uitat la meniurile tale? etc...
Intrebarile tale nu au sens, nu sti sa apreciezi inseamna niste sfaturi...
Daca ti-as f zis ca ce fain ca nu mananci si ca ti ziua de apa si bravo ca poti...sigur ai fi vorbit altfel. ca ti-am zis niste lucruri care nu vrei sa le accepti, atunci te superi. Pacat
Pacat, unii oameni nu stiu aprecia ajutorul oferit...Asta este.
Nu o sa mai deranjez, o sa imi indrept "sfaturile" catre cine are nevoie cu adevarat...
Imi cer scuze si iti doresc multa sanatate, sa ajungi la kg dorite. Dar intr-un mod sanatos. si mai ales sa ai parte de o mentinere usoara in viitor. sfaturile mele acolo erau destul de importante. acum fiecare cum crede.


Fug sa citesc din urma, apoi raspund
Nu esti rea stiu ca tu ne vrei binele.
Ai experienta nu zic ca nu Doamne fereste si ma bucur pt tine.
Eu am nici 2 luni de cand sunt pe slabute chiar daca contul mi l-am facut mai de mult timp si nu stiu foarte multe despre mancarea sanatoasa.
Adica da chestii de genu fara prajit, fara dulciuri si etc pe care toata lumea le stie...
Eu am gresit recunosc ca nu am facut bine ca am tinut ziua de apa dar asa am crezut ca e bine.
Dar nici tu nu trebuia sa ma iei asa de tare pt ca m-am simtit chiar nashpa de parca as fi dat la cineva in cap
Tu faci mult sport si de asta mananci mai multe calorii dar eu facand mai putin sport automat ca necesarul meu de calorii e mai mic.
Eu vreau sa slabesc sanatos si sa ma mentin sanatos dar pana o sa prind si eu putina experienta o sa mai treaca.