View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 07 iul 2012, 12:43:19
mihaela01's Avatar
mihaela01 mihaela01 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Ceai pentru slabit.PRO SI CONTRA

nici eu nu sunt de acord cu pastilele dar cu ceaiurile sunt de acord atata timp cat este baut in cantitati rezonabile 1-2 cesti pe zi rau nu are cum sa faca...mai sunt si persoane care beau 1,5 l de ceai verde pe zi am citit si eu despre asemenea cazuri.Eu una am probleme cu constipatia si de aceea sunt nevoita sa beau ceai verde , are un efect destul de puternic in cazul meu. Si totusi, nu beau exagerat, 1 ceasca in fiecare seara.Acum ma gandeam la fata aia care bea 1,5 l de ceai cred ca are si un wc portabil pe care il cara dupa ea sau s-a mutat in baie cel mai probabil. Eu una sunt pro ceaiului de la Fares am si eu acasa din acela, nu are efectul laxativ pe care il are ceaiul verde antiadipos , deci e in regula pentru persoane care nu sufera de constipatie.
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mihaela01; 07 iul 2012 at 12:47:23.
Răspuns cu citat