View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 17 apr 2013, 14:41:12
ancutzyka's Avatar
ancutzyka ancutzyka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: Zaragoza, Spania
Vârsta: 32
Dieta: dieta cu 1200 calorii pe zi
Date: 172cm, 72.4kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Un nou inceput...dar de aceasta data, cu un final fericit!!

Buna tuturor !!

Sunt foarte fericita pentru ca vad pe zi ce trece cum se duc kg astea cu care ma lupt de atata timp.
In fiecare zi ma cantaresc si mereu vad ceva in minus,100-200 g,ceea ce pt mine e mai mult decat suficient. Sunt bucuroasa ca slabesc desi mananc cat vreau, ce-i drept, mananc fara prajeli, nimic dulce, paine nu si nimic din faina, mananc mancare cat mai slaba posibil....dar ma simt f bine!!
Am inceput de vreo 2 sapt sa fac miscare ,mers pe jos o ora jumatate in ritm alert, urcat scari de vreo 4 ori pe zi pana la etajul 3....nu fac gimnastica pt ca ma plictisesc repede insa ma gandesc ca merge si asa...
In concluzie, treaba merge "ca pe roate" si sper sa ramana asa.
Pupici tuturor si spor la slabit, mentinere sau ceea ce vreti sa obtineti!!!
__________________
Chiar nu mai suport pe strada mea sa ploua, vreau o viata noua....http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...zyka-9429.html
ancutzyka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2294 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1003 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]