Subiect: Jurnal porumbita
View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 15 iul 2010, 12:01:30
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal porumbita

Citat:
Anterior postat de porumbita Vezi mesajul
OF....daca ati stii ...nici nu am scapat bine de "focul" licentei ....ca azi m-au chiemat la un interviu.....am iar emotii ....nu am dormit toata noaptea de ganduri , iar de mancat nici nu mai vorbesc , haotic rau , tineti-mi pumnii si de data asta ....poate e ceva mai bun........pe criza asta ....nu stirica...mai ales ca imi cresc singura puii.....
Ca meniu....un ardei , doi castraveti, doua banane , si seara ....4 mici cu o felie de paine prajita si un paharel de bere,....am facut iar prostii ....dar in accasi zi nu va exagerez am mers pe jos vre-o 6 km....
Sper sa vina ziua aia cand am sa ma linistesc si am sa imi pun in ordine viata...
Sigur ca-ti tin pumniiStiu ce importanta e o slujba buna in vremurile astea..mai ales pt o mama singleNu e prea rau ce ai mancat, sa stii, cat faptul ca le-ai papat searaCombinat cu mersul pe jos si cu stresul..nu cred ca s-a depus nimic, dar trebuie sa-ti gasesti timp si pt tine, sa iei 3 mese regulateAltfel tot metabolismul tau se da peste cap, si ce or sa faca puii tai daca te imbolnavesti?
Pup, o zi buna si bafta!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]