View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 15 oct 2010, 20:21:10
azra's Avatar
azra azra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Relatie la distanta

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Eu cunosc 2 cazuri in care ei s-au cunoscut pe internet. Se vad o data la cateva saptamani sau 1,2luni.
Prima perechie au impreuna 2ani de cand vb,dar 7-8 luni de cand s-au cunoscut, iar ce-a de-a doua 4-5luni de cand s-au vazut si vb.
Sincer mi-au spus ca nici ei nu prea stiu cat v-a dura relatia. Au vrut si sa se mute unul cu altul,dar intervine scoala,lucrul,familia.
Doar daca va iubiti enorm de mult si aveti macar 90%incredere unul in celalalt relatia dureaza,in rest nu cred.

Dupa cate am vb cu ei,le este f greu asa. Ea de multe ori l-ar vrea langa ea pt ca-l iubeste.
Mie cand imi e dor de iubitu,iau taxi si gata,dar la ei nu e asa.

Am avut o mica experienta cu un tip de pe net,si relatia fiind la distanta si singer nu as mai relua o astfel de relatie si mai ales cv serios.
ai dreptate nu-ti pot spune cat de greu este.si la noi au existat momente in care am crezut ca nu va merge...dar uite ca au fost sentimentele mai mari si au trecut 3ani si apoi ne-am mutat impreuna...eu eram in liceu cand ne-am cunoscut,dadeam bacul in anul ala ..m-au ajutat mult incurajarile lui si am prins incredere in el...iar cand el mi-a declarat dragostea lui i-am zis ca nu il cred ca nu se poate infiripa asa ceva pe net.si uite ca m-am contrazis singura.
ce-i drept nu as mai lua-o niciodata de la capat,nu as mai trece niciodata prin asa ceva.e extrem de greu sa nu fii langa persoana iubita atunci cand ii duci dorul.mai ales ca fiecare munceam si nu puteam pleca de la serv ca sa ne intalnim cand voiam.pe deasupra eu mai eram si cu facultatea
nu as sfatui pe nimeni sa caute iubirea pe net....dar daca se intampla ii incurajez ca se poate dk este incredere,sentimente
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
Răspuns cu citat