View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 14:46:05
micutza1's Avatar
micutza1 micutza1 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2010
Locaţie: Atena, Grecia
Dieta: Dieta personalizata si mult sport !
Date: 160cm, 66kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Machiaj pentru par roscat si ochi caprui inchis

Draga mea m-am uitat la pozele tale sa vad ce ti s-ar potrivi conform fetei si ochiilor tai.

Ca si culori - iti recomand culoarea somonului , un bej deschis , sidefat daca vrei un look glamour sau simple culori daca vrei ceva mai natural .
Am vazut in poza de mai sus iar un machiaj care ti s-ar potrivi ... insa nu stiu daca o sa te simti bine cu ceva asa intens.

Ti se potriveste tehnica - coltului - in interiorul pleoapei poti folosi un bej - sau culoarea somonului iar in colt o nuanta de bej inchisa . Daca cauti tehnica aceasta de machiaj o sa o gasesti cu sigurant ape youtube.

Alta varianta mai simpla este cu o aplicare uniforma de nunata bej deschis pe toata pleoapa - si apoi eyeliner - suptire , creion negru inauntrul ochiului - si sters in exterioor pentru intensitate ... apoi peste negrul stins pe partea de jos a ochiului poti aplica si putin culoarea somonului insa sters ....

Pentru blush iti recomand ceva nud ... in nici un caz rozaliu sau rosiatic pentru ca tinuta ta este si asa foarte intensa .

PEntru buze - coloarea buzeliu - un razaliu -bej sters .. si gloss....
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...pune-7013.html
crede in tine ... iubeste-te ... incurajaza-te ... fi mandra ... ceilalti te pot abandona, insa TU trebuie sa lupti mereu pentru TINE ... pentru cea ce vrei!!!
Răspuns cu citat