Subiect: Jurnal BlueRose
View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 15 apr 2011, 20:23:24
BlueRose's Avatar
BlueRose BlueRose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2011
Locaţie: Dorohoi, Romania
Vârsta: 28
Dieta: hmm una personalizataღ
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal BlueRose

Am mai rasfoit putin forumul si am decis sa urmez pasii Pentru ca trebuie pana pe 15 iunie macar la 72 kg sa ajung Asa mi-am facut o lista cu alimente interzise

-bauturile carbogazoase pana sa le elimin de tot am voie doar 250ml odata la 2 saptamani
-fast-foodul ( sper ca intr-o luna sa scap complet de el ) daca nu un produs la 1-2 luni
-snaksurile , produsele de patiserie (cel putin 50g/saptamana pana scap complet de ele )
-dulciurile ( sa invat sa le inlocuiesc cu cele dietetice si sa fie din ce in ce mai rarute odata pe saptamana dar nu mai mult de 25-50g )
-prajelile
- carnurile grase


-Dulciurile le voi inlocui cu fructele
-Zaharul o sa il inlocuiesc cu indulcitor
- Bauturile carbogazoase cu apa
-O sa-mi fac un orar ordonat al meselor

Sper sa ma tin de ele si sa ajung peste 3-4 luni sa reusesc sa las deoparte alimentele rele si pline de grasimi in favoarea celor bune :X

La sport o sa am mult de practicat cu rezistenta dupa ce vin de la tara Sper ca dupa ce voi venii de la tara sa fiu mai motivata ca niciodata nu mai am de gand sa tot fac greseli din greseli se invata dar am de gand sa fie tot m-ai putine Si meniurile in prima luna vor fi de 1400 de kcal ca sa am de unde m-ai scade .
Intr-un an sper sa scap de problemele de greutate poate nu om muri toti aschiar in 2012

Ultima dată editat de BlueRose; 15 apr 2011 at 20:34:05.