View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 07 iul 2011, 05:50:47
nana_natalia's Avatar
nana_natalia nana_natalia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 oct 2009
Locaţie: Toronto, Canada
Vârsta: 39
Date: 170cm, 81kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabute din Canada

hop si eu la aceasta categorie..salutare din Toronto..am cateva zile de cand sunt pe acest forum si vreau si eu sa intru in gasca de abia astept sa fiu o slabuta...momentan sunt la categoria "grea" ca sa zic asa- am 90 kg si sunt ingrozita cand vad atata obezitate in jurul meu in canada..vad cat de usor te poti ingrasa aici si cate tentatii la tot pasul pt mine socul suprem au fost interminabilele reclame la mancare la tv...insuportabil cum zburau aripioarele de pui in fata ta si cum la fiecare 10 min aveam cate o reclama la kfc,mcdonalds,swiss chalet,subway etc etc..stiti si voi...si cat de proaspat si colorat arata totul ca numai cand te uiti ti se aprind papilele gustative )))in ro macar vedeam reclame la creme la sampoane ,tampoane etc etc..
nana_natalia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1823 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 790 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat