View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 01 ian 2012, 13:05:18
liliana69's Avatar
liliana69 liliana69 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 ian 2011
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 54
Date: 168cm, 107.1kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabit cu hipotiroidie

Citat:
Anterior postat de DrIulia2010 Vezi mesajul
Pentru putin,si altadata cu mare placere,endocrinologia nu e specialitatea mea,dar e "ruda"cu nutritia si vreau nu vreau ma lovesc si de endo uneori.
Buna. LA MULTI ANI pe 2012! si eu sufar cu tiroida asta. cam din 2004 - 2005 am descoperit ca sufar cu ea, am tratat-o vreo 3 ani cu e-rox, si vreo 6 luni am intrerupt trat. am devenit rotunda. am mers iar la medic, am reluat trat, am scos-o in 2009 (am avut si 2 noduli "rai") si sunt in contin in trat urmarit de Parhon. am hipotiroidism postoperat. , am ajuns la 112 kg (in feb 2011), am urmat franturi de diete si para-diete (fara rezultate) si fara ambitie (asta imi lipseste). din feb 2011 am luat prod herbalife, am scazut la 101 (prin sept), dar am facut un stop de trat (afara de e-rox, care l-am urmat mereu, de el nu ma leg), si am ajuns iar la 109. recunosc, imi lipseste ambitia !!! am si mancat , mai ales dulciuri. ce nu am voie, de fapt, si ce am voie? as dori un ajutor, un sfat, o dieta ...
liliana69, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2032 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 999 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat