View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 18 feb 2010, 12:34:20
erato's Avatar
erato erato este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2009
Locaţie: Pe malul Dunarii..., Romania
Dieta: personalizata
Date: 164cm, 56kg
Mesaje: 666
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Saritul corzii :)

Si mie imi place sa sar coarda. Imi aduce aminte de copilarie, cand saream ore in sir fara sa obosescAcum am redescoperit placerea de a sari, dar din pacate nu prea am unde: acasa nu pot, stau la 4 si am vecini sub mine, in parc ar zice lumea ca sunt crazyAsa ca mai sar cand ajung pe la mami, ea sta la 3 dar apartamentul de dedesupt e nelocuit, asa ca profit. Mi-am lasat coarda la ea, doar ca ma cearta ca fac prea mult sport si ca stau nemancataNu intelege ce inseamna alimentatia sanatoasa si sportul pt sanatate si tonus. Am si coarda profesionala care numara singura sariturile. Sar cam 1800 dar ma dor gleznele ca n-am incaltari sport la mami. As sari mai mult daca nu m-ar dura gleznele. Eu sar rapid: cam 100 de sarituri pe minut, asta ar insemna 6000 de sarituri intr-o ora. Cred ca as reusi daca as avea si incaltarile sport la mine, dar cred ca ar lua-o mami razna daca ma vede ca vin cu echipamentul dupa mine
erato, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1833 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1316 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1317 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat