View Single Post
  #14 (permalink)  
Vechi 28 ian 2012, 18:21:35
Alecsandru1977's Avatar
Alecsandru1977 Alecsandru1977 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 01 aug 2011
Locaţie: Otopeni, Romania
Date: 180cm, 86kg
Mesaje: 175
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alecsandru1977 - Misiune Imposibila?!

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
Alexandru, poti incepe prin a renunta la sucuri, zahar, fainoase, grasimi...eu am inceput sa fac mancarea fiarta sau legume si carne la abur, fie in pungile speciale care se baga la cuptor, le gasesc in marketuri la pachete de 5 buc, fie la tigaile cu abur la care se tot face reclama la tv... poti manca supe, ciorbe de legume sau cu carne slaba, tot soiul de mancaruri cu legume fierte, fripturi dietetice asezonate cu salata, branzeturi si iaurturi degresate...vointa sa ai ca ideile vin! gasesti multe retete dietetice pe site!
De la 01.11.2011 nu m-am mai atins de paine, dulciuri, sucuri, am baut doar apa, limonada cu putina miere si ceaiuri. Timp de doua luni am pierdut doar jumatate de kilogram!!!
Alecsandru1977, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2817 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2300 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1784 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat