Subiect: Jurnal Barbuta
View Single Post
  #1409 (permalink)  
Vechi 05 mai 2012, 16:53:53
barbuta's Avatar
barbuta barbuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 mar 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Dieta: dieta cu 5 mese
Date: 165cm, 102kg
Mesaje: 5.578
Aprecieri acordate: 1.083
Am fost apreciat(a) de 885 ori in 613 mesaje
Implicit Re: Jurnal Barbuta

Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul
Buna ,Roxi ,sa stii ca eu am inceput de saptamana trecuta si e bine !
Un clic pe creier si gata ,nu ma mai las !
Tu ce mai faci ?
Incearca dukan ,nu e greu ,mai ales ca esti in oras si te poti aproviziona usor,nu e neaparata nevoie sa mananci numai carne ,dar ai o sumedenie de retete pe un site si sunt manacaruri ce le poate agreea si familia ta !
e incantator sa vezi ca mananci si slabesti ! si nu vorbesc prostii !!
Mie imi vine greu sa ma aprovizionez ,stau la distanta de 23 km de cel mai apropiat marchet si de cele mai multe ori nu gasesc tot ce trebuie,se termina imediat cele dietetice si nici nu ajung prea des pe acolo .....dar m-am descurcat !
In alta ordine de idei dukan te face disciplinat ,eu saream de multe ori peste mese ,mancam tot felul de grasimi ,acum parca sunt mult mai atenta decat la alte cure ,mai serioasa ,si nici nu m-a mai suparat capul si ficatul in aceasta perioada .... ce zici ,te pot convinge ?
Te puup ,te rog sa ma ierti de ,,pledoarie'' daca te-am deranjat si iti urez un sf. de saptamana frumos !
buna vio cum sa ma spar pe tine doar imi vrei numai binele ,pina ia sotul bani ma hotarasc poate tin si eu dar mie teama cu constipatia
__________________
barbuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2307 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1790 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1533 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]