View Single Post
  #14165 (permalink)  
Vechi 03 iun 2013, 14:32:54
mariana34's Avatar
mariana34 mariana34 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iul 2012
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 46
Date: 168cm, 87kg
Mesaje: 530
Aprecieri acordate: 1.298
Am fost apreciat(a) de 1.208 ori in 298 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
... Mariana,nu e vorba de-a fii razbunatoare...si doar sa-i dai o lectie cumnatei...poate asa invata si ea ceva...cum ea nu a putut sta cu trei copii ,tu de ce ai putea sta..poate asa vede si ea cum e sa nu te ajute nimeni cand ai nevoie...alfel nu vei schimba nimic in comportamentul ei...ii explici ca si tu ai avut nevoie si ea nu te-a inteles...oare tu de ce s-o intelegi?... tu sti ca omul bun e luat de prost...iar oamenii fara scrupule calca in picioare ,fara pic de regret,pe cei buni...ii accepti totul pt.a fii liniste...dar oare este?..ea profita si atat..oricum pt.ea e firesc si normal sa o ajuti...incearca si aratai ca poate fii si altfel,la fel cum se poarta ea...
Ii grea situatia, ea ii de aici, are o multime de prietene, daca se intampla ceva, aude jumatate de oras, cat a trait mama soacra, ii mai taia macaroana, acum dupa ce au stat singurei 1 an si jumatate, ii mare stapana, cu sotul meu nu-i merge, dar eu tot sa fac sa fie bine, uneori ma simt ca-n chirie, cand ies din baie sau bucatarie ma uit in urma, sa vad daca totul ii aranjat, spalat. Asa sunt eu, ce sa fac? Este venita mama ei din Italia din aprilie, iti dai seama ca mai mult era plecata, dormea cu fetele la bloc cand sotul ei era pe noapte si probabil, daca avea grija si de Tamara le stricam planurile o zi, desi azi vad ca n-au plecat nicaieri. Oricum, mama ei pleaca joi, asa ca va avea nevoie si v-a apela tot la mine. Nu prea cred ca intorcandu-i "favorul"ar invata ceva, ca vorba aia, lupul isi schimba parul, dar naravul, ba.
mariana34, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2107 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1074 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui mariana34:
Ema55 (04 iun 2013), lacra81 (05 iun 2013), rainbow (03 iun 2013), rozica1965 (03 iun 2013), VentoFreddo (04 iun 2013)