View Single Post
  #144 (permalink)  
Vechi 30 sep 2010, 16:43:27
Mari Stanescu's Avatar
Mari Stanescu Mari Stanescu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: bazata pe fructe si legume
Date: 168cm, 48kg
Mesaje: 110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa fiu mai aproape de slabute:) - Jurnal Dumitritsa

A intarziat "cici"? asta e numele pe care l-am pus eu si sora-mea, cand vine Dumi, nu e in regula deloc.. ai fost la doctor? Ce ti-a spus? Din iunie si pana acum, sunt 3 luni. Nu mi se pare in regula.. probabil e ceva hormonal, nu stiu. Acum, daca imi spui ca nu ai fost la doctor, as intra putin la banuieli, dar nu cred ca are rost, pentru ca sunt sigura ca esti o fata desteapta si te protejezi. Ti-am mai spus si ti-o repet: nu se observa acele kilograme in plus, probabil simti tu un disconfort fizic si e normal, dar e posibil ca toate aceste lucruri sa provina tocmai din metabolismul tau.. poate, dupa ce vei afla rezultatul unor analize, vei putea merge la un nutritionist sa-ti recomande el o dieta personalizata.. te pup si tine-ma la curent.. ti-am spus ca imi esti ca o sora

Citat:
Anterior postat de dumitritsa91 Vezi mesajul
multumesc fetelor,cred ca suntem pe aceeasi lungime de unda...nu am mai plans de cand a plecat...dar aseara pur si simplu mi-au dat lacrimile.ma simt f aiurea ca m-am ingrasat...imi vine sa nu mai mananc nimic..dar nici asa nu pot.e aiurea.nu mi-au venit nici musafirii din iunie si ma gandesc ca asta poate fi problema...e ceva cu organismul meu,nu ma mai inteleg cu el

nu vreau nici sa fiu cat o vaca si sa-i cer sa ma iubeasca,dar nici nu gasesc suficienta forta sa shimb ceva acum

toaman asta am fost la o nunta...si asa grasuta cum eram...toata lumea imi facea complimente.imi icea o verisoara ca se saturase sa dea detalii despre mine ca toti o intrebau cine sunt...eu insa nu savuram "gloria"...sau macar zambetele din jurul meu...ma gandeam ca nu le merit,ca m-am ingrasat

o sa pun niste poze sa va dati saema de diferenta
Mari Stanescu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1639 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1122 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]