View Single Post
  #14490 (permalink)  
Vechi 10 feb 2014, 16:58:53
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

nu imi imaginez ce s-a intamplat, se pare ca aveam cantarul defect cand m-am cantarit si am setat tickerul...azi m-am cantarit la farmacie si soc total! 86 de kile.....in iulie 2010, cand am aparut aici, aveam 84....ce sa zic. sunt disperata si super super scarbita de lipsa mea de ambitie. inconstienta m-a adus aici pentru ca, ce e drept, de data asta, nu mai arat ca la 84 de kile, chiar daca am mai mult ca atunci. altfel s-a depus grasimea....dar tot grasa sunt. am 26 de kile de grasime si sunt supraponderala. cu imc de 27,8. e tragic. ma simt ca acum 3 ani cand, disperata sa slabesc, am gasit forumul asta....
tocmai am terminat prima zi de 30 days shred. e greu. e foarte greu..... m-am apucat de sport nu pt ca m-ar fi impins aspectul fizic, pt ca v-am zis, la exterior nu ma mai vad asa oribila. m-am apucat de sport iar pentru ca m-a deprimat cantarul si ma sperie faptul ca as putea sa imi pun iar sanatatea in pericol.
am mancat la pranz ciorba de legume cu salata de rosii si castraveti + un canacior mic la grill. am baut un ceai tonic intre mese, acum dupa sport o cana mare cu apa si mai tarziu urmeaza un mar.
la cina voi manca un cartof copt cu o lingurita de smantana si cu mai vad eu ce.
atat am de zis azi. oribila zi. oribila atitudine!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
CCristina D (10 feb 2014), Rallara (01 mai 2014), rozica1965 (10 feb 2014)