View Single Post
  #145 (permalink)  
Vechi 14 sep 2011, 09:29:49
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

O,stiu reguli din astea gramada dar sunt unele chestii la care chiar nu vreau sa renunt De lapte si cereale am auzit,dar am inteles ca nu e buna combinatia pentru ca ti-ar fi tie incomod la stomac.Mie nu imi e,asa ca la asta nu renunt.Iaurtul cu fulgi de cereale nu imi place,nu se inmoaie fulgii de secara sau grau in iaurt,cum se inmoaie in lapte fierbinte:X
daca tu preferi asa..., in combinatia de musli cu iaurt se face ca un fel de mancare pt bebe, asa de fain e, plus ca musli mai contin si ceva fructe uscate gen stafide si bananee uscate, am inteles ca e singura combinatie reusita, pt ca altfel fructele astea uscate se consuma separat...eu fulgii de cereale daca ii mananc , ii combin cu iaurt dietetic de baut ca atunci se inmoaie mai bine, ca iaurtul ala e lichid ca si laptele
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]