View Single Post
  #149 (permalink)  
Vechi 29 apr 2010, 07:39:07
liean's Avatar
liean liean este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 24 apr 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipo si Monti
Date: 160cm, 60kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Prepararea legumelor prin calire

Multumesc pentru raspunsuri! Am optat pentru dieta hipocalorica. Am mai tinut-o si am avut rezultate. Faptul ca am pus la loc a fost vina mea ca am renuntat de tot la ea si m-am pus pe mancat lapte cu biscuiti, cu fulgi si multe altele. Nu am mai respectat nicio regula.
Daca imi permiteti as vrea sa mai spun cateva din regulile dupa care ma ghidez:
1. Dimineata salata din 2-3 fructe.
2. Niciodata fructe dupa masa ci doar inainte cu cel putin jumatate de ora inainte de mancare sau dupa 2-3 ore de la ultima masa.
3. Nu amesctec proteinele cu glucidele.
4. Incerc sa beau cat mai multa apa. (la capitolul asta stau f prost, caci beau doar 1l -1.5 l)
5. Nu mananc prajit decat in teflon sau la gratar (asta mai rar, caci nu am posibilitatea)
Acum astea imi vin in minte.
Salate ma pun si inventez in functie de ce am casa. Incerc sa nu depasesc 800-900 de calorii pe zi.
Tin sa va spun ca sunt extrem de incantata de site-ul dumneavoastra si o spun comparandu-l cu multe altele pe care le-am studiat. (sunt o mica veterana in ale dietelor). Ma ajuta enorm programul pentru meniuri. Va multumesc foarte mult!
Va doresc multa rabdare si perseverenta in a slabi!

PS: In mai putin de o saptamana am slabit 1,5 kg. Ma mir. E cam mult, dar ma simt minunat. In continuare nu cred ca va fi la fel. 66 kg e cea mai mare greutate pe care am avut-o vreodata. de la 48 kg cand m-am casatorit.
liean, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1687 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1170 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 913 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]