View Single Post
  #1494 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 12:19:06
oanamagdalena's Avatar
oanamagdalena oanamagdalena este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de maietutza Vezi mesajul
Salutare fetele,
Azi am gatit: clatite sarate( ardei, marar, faina de naut) si as vrea sa-mi spuneti cand le pot manca( MD sau cina) si cu ce le pot combina. Si am mai facut si fasole batuta.
Meniul de azi:
MD: kiwi...wassa+gem+ iaurt; cafea
G: o clatita ( era stricata si imi era pofta) sper sa nu o fi dat in bara
P: ciorba de legume + fasole batuta
C: friptura de curcan cu muraturi.
Ame, Oana cat de folositoare sunt raspunsurile voastre.. se vede ca aveti experienta..
Pai avand faina in comozitie eu zic ca cel mai bine se preteaza la mic dejun,cu legume crude(gen salate) si cu iaurt semidegresat sau branzica degresata...Asa cred ca ar merge,nu?

Hop si eu cu raportul pe azi!
-mic dejun: cafea + tarta
-pranz: o portie ce ciorbica de manzat+ 1 felie de muschiulet de porc la tigaie + felii de gogosar in otet+ felii de avocado
-cina: dovlecei la tigaie+ felii de gogosar+ fasii de piept de pui la tigaie
P.S.: eu de lene sa curat grilul dupa utilizare,gatesc foarte frecvent atat legume cat si carnuri sau peste in tigaia wok Tefal (din aceea cu bulina rosie in mijloc),de care sunt extrem de incantata pt. ca nu se lipeste niciodata,chiar si daca prepar fara un strop de ulei ...Nu mai zic de cat de usor se intretine...Asa ca grilul zace la locul lui si il fol.rar de tot...Asa ca de cate ori vedeti la mine in meniu "la tigaie",nu va ganditi la prajeli sau chestii uleiose la greu...ci la cat mai light posibil si sanatos in acelasi timp...
Răspuns cu citat