View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 21:07:09
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Cum sa alegi barbatul potrivit si/sau semne ca el e pentru tine

Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Cum ne dam seama ca el este alesul inimii?Buna intrebare...




Cand vine vorba despre alesul inimii, avem o serie de cerinte in ceea ce il priveste pe El, si parca pe zi ce trece ne dorim din ce in ce mai multe.
Toate insa ne dorim ca barbatul sa aiba cel putin urmatoarele calitati:
  • increderea, este una din cele mai importante calitati pe care le dorim de la cel de langa noi, deoarece ne este destul de greu sa prindem incredere in persoana respectiva, insa, daca exista rabdare si dorinta acest lucru este posibil fara multa bataie de cap.
  • romantismul si pasiunea, calitati ce sunt esentiale pentru a ne da seama de felul in care isi manifesta iubirea. Pentru ca nimic nu e mai frumos decat sa ne simtim iubite si adorate.
  • sa fie independent, comunicativ, sociabil, cu simtul umorului si ambitios - sunt calitati care primeaza in mintea noastra atunci cand ne gandim la idealul masculin
  • o alta calitate pe care o apreciem in mare masura este ca ne plac barbatii care stiu sa aibe grija de ei, care se ingrijesc si nu trebuie sa le spunem mereu ce sa faca… vrem barbati care stiu ce vor in general de la viata sau de la noi
Toate aceste calitati, alaturi de sinceritate si fidelitate alcatuiesc si transforma un barbat simplu in barbatul visurilor noastre.
Sa nu uitam insa ca fiecare femeie are dorintele ei si ca nu toate suntem la fel…
Aceste lucruri sunt calitati elementare pe care si le doreste orice femeie de la un barbat, restul dorintelor raman sa fie descoperite de fiecare in parte.


Ema draga....romantism......iubire.incredere........ Omul asta o BATE!!!!!!!!! Omul asta nu este OM.......da-l in spumele marii!!!!!!!
__________________
Răspuns cu citat