View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 07 aug 2010, 12:53:21
arianaa's Avatar
arianaa arianaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cosmetice/Machiaj pe care le folosim

Sampon: Syoss (dry, damaged hair). Miroase foarte frumos si imi lasa parul lucios, nu mai e atat de fragil, nu se mai rupe atat de repede, se aranjeaza mai bine. Cred ca este unul dintre cele mai bune sampoane pe care le-am incercat

Balsam: Un Balsam Regenerant cu extract de catina (de la CORONA). Miroase foarte frumos , imi da stralucire, arata mai sanatos si miroase frumos (semana putin cu mirosul unei acadele )

Lapte de corp: orice crema de pe la avon / oriflame / dove / nivea sau alte no name.

Fond de ten: Dupa buget. Momentan de la Miss Sport (ieftin si bunicel), dar cand am bani prefer Revlon.

Fard & blush: din paleta Bourjois - Paris - . Culoarile sunt foarte fine, rezista o zi intreaga si fardul de ploape nu se strange.

Rimel: Visions - freaking amazing masacara - de la Oriflame. Singurul care nu-mi irita ochii.

Eyeliner: De obicei creioane mecanice de la avon / oriflame.

Oje: nu conteaza marca , conteaza culoarea .

Rujuri - gloss-uri , rujuri de la avon / oriflame. Cel mai des folosesc balsamurile de la nivea, cele care dau si putina culoare la buze.
arianaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1533 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1016 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1017 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat