View Single Post
  #1502 (permalink)  
Vechi 19 iul 2011, 09:12:14
angela av's Avatar
angela av angela av este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 09

meniul meu pe azi...o cana suc de morcov... 3 siruline si 3 cani de ceai inainte de fiecare masa...apa multa plus 1 litru ceai divers inafara de cele 3 cani ...in jur de ora 11 si 14 si ceva iaurt cu multicereale...fructe nu am azi la mine...acasa ciorba adunatura generala...pe seara dovlecel umplut cu branza marar si ou la cuptor...si o salata asortata...ieri din nou a intervenit ceva in meniul meu...in loc de piure ai mei au vrut cartofi prajiti cu dovlecel pane...asa ca nu am m,ai facut sos si piure..eu am mancat cateva bucati de cartofi cu salata si dovlecel...al meu s-a tacanit rau...mi-a spus clar sa nu-i mai fac mancaruri grele...el manaca ce-mi gatesc pt.mine...pe maine cred ca o sa fac iepure inabusit cu legume si o ciorba de fasole verde(asta doar pt. mine,lui nu-i place)pt.el cred ca fac o supa...mai am o punga cu linte trebuie sa o gatesc si pe aceea si vreau sa fac niste snitele de soia...sa vad poate azi dupa masa gatesc si pana vineri am liniste cu gatitul...de mmulte ori gatesc mai multe feluri de ancare si le pun la frigider,in felul acesta nu mai stau toata ziua sa gatesc...sau fac sarmale,ardei umplut...asez in cratite si pun cratita la congelat...cand nu am timp de gatit scot cratita o pun putin pe alta cratita cu apa pe aragaz pana se dezgheata si apoi le fierb normal...