Subiect: Jurnalul Paulei
View Single Post
  #151 (permalink)  
Vechi 07 mar 2010, 13:45:41
anes's Avatar
anes anes este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

Citat:
Anterior postat de Aida35 Vezi mesajul
deci mie mi se pare foarte complicata cura asta de detoxifiere
... am si eu o cura de detoxifiere care se tine a la long , dar zau ca mie imi este frica de diete asa radicale ... desi am reteta de la un diabetic si a slabit 16 kg in 5 saptamani (asta se intampla pe la sfarsitul verii) si ar fi trebuit sa tina mai mult timp dar nu a mai rezistat si mananca omu foarte normal acum si de atunci a mai slabit 3 kg ...
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
si mie mi-e teama de cure atat de drastice ... si stiti de ce?! ca scap de grasime dar raman cu pieile atarnand dupa mine
Citat:
Anterior postat de paulla Vezi mesajul
Pare chiar asa de drastica???? Mie mi se pare ca mananc prea mult... inca nu mi-am facut eu toate salatele de acolo ... dar am de gand sa le introduc in meniul meu rand pe rand...
Nu se pierde mai mult de 2 kg, si e doar o saptamana.
Semintele f. bune, salatele minunate, fructele, ovazul, e si carnita , iaurt, ulei, o gramada de lucruri de mancat, nu am reusit sa-l tin fix, dar ma inspir.
eu ma refeream la cura descrisa de aida! e drastic 16 kg in 5 saptamani!!!!!!
a ta mi se pare complicata, imi cere prea multa atentie
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]