View Single Post
  #15206 (permalink)  
Vechi 31 ian 2015, 09:17:49
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Neata buna!
Incep ziua cu
-120 gr banana
-120 gr mar
-150 gr ananas.
Nu pot sa mananc dimineata. Deschid ochii si cand ma gandesc ca trebuie sa mananc mi se intoarce stomacul pe dos. As fi vrut niste lapte cu cereale, seminte dar numai gandul si...bleeeah.... Asa ca am mancat fructe.
Trebuie sa mai adaug si ceva lactate in alimentatie, musai, l-am dat de tot deoparte...
Azi, nimic special, ca de obicei. Sunt acasa cu sora si cumnatul, voi face curatenie, gatesc si...cam atat. Deseara party cu gratar si prajituri. Nu stiu cum o scot la capat cu mirosul de gratar, e ziua cumnatului.

In dimineata asta stateam de vorba cu sotul meu despre unde voi naste. Inca nu ne putem decide daca nasc aici sau acasa. As avea atatea ijntrebari referitoare la nastere aici, la actele copilului, la cat timp se poate parasi tara dupa nastere, cum se procedeaza cu certificatul de nastere aici apoi in tara.... Unde sa intreb? Cum sa procedez?
E un amalgam in capul nostru acum!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
feelix (31 ian 2015), rozica1965 (31 ian 2015)