View Single Post
  #1522 (permalink)  
Vechi 18 dec 2010, 10:37:36
Podina's Avatar
Podina Podina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 dec 2010
Locaţie: Paris, Franta
Vârsta: 40
Dieta: Dunkan faza 2
Date: 156cm, 59.5kg
Mesaje: 32
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala

Citat:
Anterior postat de belisimad Vezi mesajul
Ramona la mine Faza de Croaziera dupa spusele lui Dukan trebuie sa dureze 88 de zile.Deci 3 luni intregi de croaziera in care eu, ar trebui sa slabesc 10 kg ramase din cele 11.800kg cat ar trebui sa pierd per total ,asta inseamna ca ar trebui sa dau jos aprox. 850 gr saptamanal .
buna dimineata, pai si eu am facut calculu si dupa spusele lui ar trebui sa pierd 10 kg pana in 14 feb ;ceea ce mi se parea imposibil asa ca eu am pus data pana in 1 aprilie ,caci imi ziceam eu sa dau jos pana atunci ar fi bn.dar vad ca merge bn deocamdata sper sa continui sa pierd tot asa.e adevarat
ca am avut o perioada de stagnare dar era in "perioada" ,si dupa am inceout sa pierd pe zi ce trece;sotul se tot mira pe mine ca observa si el schimbarile
Podina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1666 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1149 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 -5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 633 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]